Doc. MUDr. Jiří Zemen, Ph.D.
Zubní ordinace "U Homolky"

Co je to ...?

Kloubní poradna onemocnění TMK Kloubní poradna onemocnění TMK

Onemocnění čelistních kloubů není nijak vzácné – nejčastěji se projevuje v čelistních kloubech bolestí, praskáním nebo lupáním, přeskakováním nebo obtížným až zablokovaným otevíráním úst. Někdy může působit bolesti hlavy, bolesti svalů, hučení v uších apod.

Standardní léčbu onemocnění čelistního kloubu ovládá každý zubní lékař. Některé případy je ale potřeba odeslat na specializované pracoviště, kde pracuje zkušený odborník na problematiku onemocnění čelistních kloubů a souvisejících tkání.

V našem zařízení se této problematice věnuje doc. MUDr. Jiří Zemen, Ph.D., který patří k nejzkušenějším v oblasti onemocnění čelistních kloubů v ČR. Této problematice se věnuje od roku 1992. Na toto téma měl řadu přednášek a seminářů a je autorem odborných článků a dvou knih, které se onemocněním čelistních kloubů (temporomandibulárními poruchami - TMP) zabývají.

Do "Kloubní poradny TMK" přicházejí klienti s doporučením ošetřujícího zubního lékaře – ten zná nejlépe klientovo ústní i celkové zdraví a je schopen kvalifikovaně posoudit, jde-li opravdu o obtíže související s čelistním kloubem.

Kloubní poradna onemocnění TMK je u nás vždy ve středu dopoledne. Odborné vyšetření a léčbu poskytujeme klientům smluvních pojišťoven na základě písemného doporučení jejich ošetřujícího zubního lékaře nebo lékaře jiné odbornosti (prakticky odkudkoliv z ČR). Vyšetření i léčba TMP jsou hrazeny smluvními zdravotními pojišťovnami.

V našem zařízení provádíme diagnostiku onemocnění čelistních kloubů a souvisejících tkání, konzervativní a miniinvazivní léčbu těchto onemocnění.

Podle našich dlouholetých zkušeností lze ve většině případů při dobré spolupráci pacienta dosáhnout konzervativní léčbou TMP velmi dobrých výsledků a není nutná chirurgická intervence.


Copyright © 2011 - 2021 Doc. MUDr. Jiří Zemen, Ph.D.

Tel.: +420 377 243 818          E-mail: ordinace@jiri-zemen.cz